Przygotowywanie paczek świątecznych dla pracowników jest coraz popularniejsze zarówno w małych, jak i większych firmach. Comiesięczne wynagrodzenie to jedno, jednakże święta to magiczny czas i otrzymanie dodatkowego świadczenia jest nie tylko miłym gestem ze strony pracodawcy, ale także mniejszą lub większą pomocą. Paczki świąteczne mają charakter uznaniowy i pracodawca nie jest zobowiązany do ich przyznawania. Jakie płyną korzyści z tego rozwiązania?

Gdy święta już na horyzoncie…, czyli o opłacalności wręczania pracownikom paczek i koszy pełnych słodkości

Paczki i kosze świąteczne mogą stanowić miłą nagrodę dla zatrudnionych w firmie pracowników, co z pewnością wpłynie korzystnie na relacje w firmie. Podobnie jest zresztą w przypadku bonów czy świadczeń pieniężnych. Czasami prawodawcy decydują się również na organizowanie dla swoich pracowników spotkania wigilijnego czy też imprezy świąteczno-noworocznej. Jest to sposób na docenienie, zmotywowanie do dalszej pracy i zintegrowanie pracowników. Nawet niewielkie upominki są w stanie wpłynąć pozytywie na zjednoczenie zespołu, wprowadzenie zaufania i poprawę komunikacji wewnętrznej.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, warto już zawczasu zadbać o przygotowanie paczek i koszy z okazji tego wyjątkowego Święta. Upominki zapakowane w eleganckie torby, woreczki świąteczne czy pudełka, przyozdobione gałązką świerku, jemiołą czy też suszoną pomarańczą to strzał w dziesiątkę. Taki prezent sprawia radość, tworzy klimatyczny nastrój i stanowi piękną oprawę Świąt. Wszystko to zostanie zachowane w pamięci pracowników i stanie się motorem do dalszej współpracy.

Jako, że samodzielnie wybieranie prezentu dla pracowników może być trudne, warto postawić na sprawdzoną firmę świadczącą usługi w zakresie komponowania paczek okolicznościowych i dostarczania koszy świątecznych jak slodkaplaneta.pl.